Ќе бидеме препознаени во системот ако го чуваме достоинството на професијата

Angelovska, Bistra and Belazelkovska, Elizabeta (2016) Ќе бидеме препознаени во системот ако го чуваме достоинството на професијата. Фармацевтски информатор (44). pp. 5-9. ISSN 1409-8784

[img] Text
index.html - Published Version

Download (76Kb)
[img]
Preview
Text
informator 2016.pdf

Download (362Kb) | Preview
Official URL: http://www.fk.mk/%d1%84%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1...

Abstract

Времињата и приликите се менуваа, но секогаш останува чувството дека работиме нешто многу значајно, дека ексклузивноста во знаењето за лековите и за здравјето на луѓето не прави посебни како професионалци и ни дава за право да се чувствуваме горди на својата професија-Активно комуницирам со сите надлежни институции и постојано сум присутна секаде каде може да придонесам за заштита на интересите на нашата професија.- Фармацевтите не само што учествуваат во сите активности на Комората, всушност, тие се Комората.-

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Bistra Angelovska
Date Deposited: 02 Feb 2017 09:10
Last Modified: 02 Feb 2017 09:10
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16962

Actions (login required)

View Item View Item