Menagment na usluzna dejnost

Jakovlev, Zlatko and Koteski, Cane and Mateta Gigova, Dusica (2016) Menagment na usluzna dejnost. In: Состојби и перспективи во туризмот, економијата и бизнис логистиката во Република Македонија, 28 May 2016, Stip, Macedonia.

[img]
Preview
Text
Menagment na usluzna dejnost.pdf

Download (1021Kb) | Preview
Official URL: http://is.ugd.edu.mk/

Abstract

Оваа тема се однесува конкретно на менаџментот. Менаџментот е навистина важен дел односно столб на секој бизнис во една успешна компанија. Како што бизнисот поминува низ различна фаза од животниот циклус, така расте и потребата за менаџментот. Менаџмент наједноставно на подготвен и искусен тим со план на персоналот за понатамошно и успешно раководење.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Cane Koteski
Date Deposited: 26 Oct 2016 12:43
Last Modified: 26 Oct 2016 12:43
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16519

Actions (login required)

View Item View Item