Избор на клучни зборови - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Избор на клучни зборови - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (645). p. 4. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
17.klucni-zborovi.pdf

Download (912Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Клучните зборови (или фрази) претставуваат појдовен елемент при пребарувањето на интернет. Врз основа на клучните зборови пребарувачите вршат селектирање и рангирање на излезните резултати. Kлучните зборови претставуваат основен и појдовен елемент и во процесот на Оптимизација на пребарувањето

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:10
Last Modified: 25 Oct 2016 09:10
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16498

Actions (login required)

View Item View Item