Електронска препродажба - афилијација - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Електронска препродажба - афилијација - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (630). p. 4. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
14.afilijacija.pdf

Download (816Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Преку афилијација, односно електронска препродажба може да се понудат голем број на разновидни производи и услуги или со други зборови буквално се што се нуди на интернет може да се понуди и преку афилијација. Афилијацијата функционира на принцип на линкови кои водат до веб страната на продавачот при што електронски се следи преку кој посредник пристигнал купувачот и за тоа исплатува соодветен процент на провизија.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:08
Last Modified: 25 Oct 2016 09:08
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16469

Actions (login required)

View Item View Item