Изградба на мрежа од влезни линкови - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Изградба на мрежа од влезни линкови - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (625). p. 13. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
13.linkovi.pdf

Download (705Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Меѓусебното линкување постои откако постојат и првите веб страни. Основната функција на линковите е преку нив посетителите да се движат низ Интернет мрежата. Друга значајна улога на линковите произлегува од нивното вреднување од страна на Интернет пребарувачите. Имено колку повеќе и колку поквалитетни влезни линкови има една веб страна толку поголемо значење и даваат пребарувачите со што добиваат и повеќе посетители.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:08
Last Modified: 25 Oct 2016 09:08
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16467

Actions (login required)

View Item View Item