Како да привлечете посетители - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Како да привлечете посетители - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (615). p. 4. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
12.posetiteli.pdf

Download (814Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Способноста да се привлечат и задржат посетителите на веб сајтот е најважниот предуслов за да се успее во онлајн бизнисот. Постојат повеќе начини како да се привлечат посетители на еден веб сајт и во основа тие може да се поделат на бесплатни методи и платено рекламирање.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:08
Last Modified: 25 Oct 2016 09:08
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16466

Actions (login required)

View Item View Item