Запознајте се со HTML, не каса - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Запознајте се со HTML, не каса - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (605). p. 4. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
10.zapoznaj-HTML.pdf

Download (674Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. За да успешно се справувате со одредени задачи при креирање и подржување на сајт потребни ви се основни познавања на HTML. Можеби HTML на прв поглед изгледа сложено (за оние кои не се програмери или веб дизајнери) но сепак е лесно да се совлада.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:07
Last Modified: 25 Oct 2016 09:07
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16462

Actions (login required)

View Item View Item