Регистрација на домен и хостинг - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Регистрација на домен и хостинг - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (596). p. 6. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
8.registracija-na-domen-i-hosting.pdf

Download (726Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. За да креирате ваш сатј на интернет потребно ви е првенствено да регистрирате домен (веб адреса) и да обозебедите простор на сервер односно хостинг. Потребните инвестиции за тоа се релативно ниски.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:07
Last Modified: 25 Oct 2016 09:07
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16460

Actions (login required)

View Item View Item