Продавница за маици со ваш дизајн - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Продавница за маици со ваш дизајн - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (588). p. 5. ISSN 1409-9233

[img]
Preview
Text
7.prodavnica-za-maici-so-vash-dizajn.pdf

Download (779Kb) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Доколку имате основни познавања од графички дизанј може да креирате дизајни и истите да ги продавате (на маици и други производи) преку CafePress.com или други слични сајтови.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:07
Last Modified: 25 Oct 2016 09:07
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16459

Actions (login required)

View Item View Item