E-Бизнис Скрипта

Bezovski, Zlatko (2016) E-Бизнис Скрипта. . (Unpublished)

[img]
Preview
Text
E-Biznis-Skripta-ZBezovski-v2016.pdf

Download (3920Kb) | Preview

Abstract

Нерецензирана сприпта по Е-Бизнис. Содржина: 1. Вовед во електронскиот бизнис, 2. Е-Бизнис концепти и модели, 3. Изградба на е-Бизнис, 4. Интернет Маркетинг, 5. Прифаќање и имплементација на е-Бизнисот во Македонија

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 14 Oct 2016 10:56
Last Modified: 14 Oct 2016 10:56
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16448

Actions (login required)

View Item View Item