Процес на прифаќање на производите од потрошувачите: marwell

Jovanov, Tamara (2016) Процес на прифаќање на производите од потрошувачите: marwell. In: Саем за кариера „Биди мотивиран - успеј во сонот“, 27 Apr 2016, Stip, Macedonia. (Unpublished)

[img]
Preview
Text (pokana za ucestvo i predavanje na Saem za kariera)
Покана за Саем на кариера_1.pdf - Supplemental Material

Download (161Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (Saem za kariera - info)
flaer.pdf - Supplemental Material

Download (679Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (Predavanje na Saem za kariera)
difuzija na inovacii i marwell(1).pdf - Presentation

Download (2332Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
TM.pdf

Download (244Kb) | Preview

Abstract

Предмет на презентирање: •Теорија за „дифузија на иновации“. •Основните фактори кои го условуваат прифаќањето на иновацијата при пласирање на нови производи на пaзарот. •Приказната за marwell

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Tamara Jovanov
Date Deposited: 09 May 2016 09:36
Last Modified: 16 Aug 2018 06:54
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15783

Actions (login required)

View Item View Item