Гостување на Дуо Grazioso во емисија „60 минути на исток“, на Тв Стар - Штип

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina (2016) Гостување на Дуо Grazioso во емисија „60 минути на исток“, на Тв Стар - Штип. [Video]

[img] Video (Гостување во ТВ емисија)
watch_v=Q5nmHgBeRdE - Published Version

Download (134Kb)
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=Q5nmHgBeRdE

Abstract

По настапот на сопран - м-р Кристина Палија и пијано - доц. д-р Невенка Трајкова во Линц, Австрија, гостуваа во ТВ Стар каде ја промовираа својата богата концертна дејност,како и најавија идни проекти на дуото.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 09 May 2016 09:03
Last Modified: 09 May 2016 09:03
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15761

Actions (login required)

View Item View Item