Новогодишна претстава за деца „Сподели радост“

Barbareev, Kiril (2015) Новогодишна претстава за деца „Сподели радост“. [Performance]

[img]
Preview
Text
spodeli radost.pdf

Download (1279Kb) | Preview

Abstract

Предмет: Методика на воспитно образовна работа по култура на говор Новогодишна претстава за деца „Сподели радост“ Студентите од Факултетот за образовни науки, Технолошко-техничкиот факултет и Музичката академија учествуваа во новогодишна претстава за најмладите која се одржа во Мултимедијалниот центар на УГД. Претставата беше наменета за дечињата на вработените од Универзитетот, а на крајот заврши со доделување на подароци. Студентите од Факултетот за образовни науки беа задолжени за драмскиот дел на претставата. За музичкиот дел на претставата се погрижија студентите од Музичката академија, а студентите од Технолошко-техничкиот факултет при УГД беа задолжени за костимографијата. Целата претстава беше координирана од професорот на ФОН д-р Кирил Барбареев. Во изведбата на оваа новогодишна претстава се вклучи и балетското студио „Брејк Д флор“.

Item Type: Performance
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Kiril Barbareev
Date Deposited: 11 Mar 2016 11:50
Last Modified: 11 Mar 2016 11:50
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15609

Actions (login required)

View Item View Item