Хуманитарна детска модна ревија „Подај рака“

Dimitrijeva, Vanga (2015) Хуманитарна детска модна ревија „Подај рака“. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Image
vanga poster 2.jpg

Download (1975Kb) | Preview

Abstract

Изработка на 30 детски модели - детски капути - со апликации на новогодишни мотиви од цртежи на децата од 6 годишна возраст од прво одделение, цртежите се колекционирани од основните училишта. Основен материјал за изработка на капутите е чојата, апликациите се изработени со везачки конец и со комбинации на материјали кои ги дефинираат одредените мотиви.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Vanga Dimitrijeva
Date Deposited: 01 Mar 2016 11:59
Last Modified: 01 Mar 2016 11:59
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15572

Actions (login required)

View Item View Item