Музичката традиција во Коџаџик - колевката на семејството Ататурк

Zelenkovska Leshkova, Stefanija and Islam, Aida and Janevski, Vladimir (2015) Музичката традиција во Коџаџик - колевката на семејството Ататурк. [Image] (In Press)

[img] Video
Промоција на книга.avi

Download (73Mb)
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
photo.pdf

Download (1075Kb) | Preview

Abstract

Промоцијата на монографијата Музичката традиција во Коџаџик - колевка на семејството Ататурк, се одржа во хотелот Стоун Брич. Покровител и организатор на промоцијата беше Турскиот културен центар Јунус Емре. Промотор на монографијата беше Владимир Јаневски. Покрај промоција посетителите можеа да го погледнат и емпирискиот материјал кој беше собран од страна на авторите а покрај презентацијата следеше и работилница за традиционалните културни белези на населението од селото Коџаџик.

Item Type: Image
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 01 Feb 2016 15:03
Last Modified: 01 Feb 2016 15:03
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15226

Actions (login required)

View Item View Item