Економско-финансиски лексикон

Fotov, Risto and Belcev, Tole and Fotova, Katerina and Miteva-Kacarski, Emilija and Veselinova, Elena (2013) Економско-финансиски лексикон. Goce Delcev University, Stip. ISBN 978-608-4708-42-1

[img]
Preview
Text
Ekonomski recnik - Tole.pdf

Download (4Mb) | Preview
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/207

Abstract

Трудот што е пред вас преставува проектен зафат за изработка на Лексикон на економски поими и изрази, кој е плод на долгогодишниот ангажман на авторите. Авторите се решени и одлучни овој проект да го понудат, пред се, за проширување на знаењата на студентите од економските факултети но не само за нив туку и за сите кои ќе покажат интерес да се потестат или да научат нешто повеќе за економско финансиските поими, термини и изрази.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Tole Belcev
Date Deposited: 24 Nov 2015 15:17
Last Modified: 24 Nov 2015 15:17
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14335

Actions (login required)

View Item View Item