Трипартизмот - предизвик во процесот на приближување кон Европска Унија

Nikoloski, Krume (2007) Трипартизмот - предизвик во процесот на приближување кон Европска Унија. Списание „Економија и бизнис”. ISSN 1409-6781

[img]
Preview
Text
Трипартизмот- предизвик во процесот на приближување кон Европска Унија.pdf

Download (2506Kb) | Preview

Abstract

Прашањето за европската интеграција на Република Македонија претставува приоритетен национален интерес. Европската иднина на Република Македонија зависи од демократијата и од економскиот и социјалниот развој. Клучен приоритет во процесот на приближување кон ЕУ е изработка нанова правна рамка во која че се овозможи функционирање на трипартизмот.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Krume Nikoloski
Date Deposited: 24 Nov 2015 09:13
Last Modified: 24 Nov 2015 09:13
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14308

Actions (login required)

View Item View Item