Радиолошка и имиџинг дијагностика на тумори на орбита

Dzidrova, E and Trajkova, V and Gazepov, Strahil and Gacova, S and Aleksova, A (2009) Радиолошка и имиџинг дијагностика на тумори на орбита. In: II Македонски конгрес на офталмолозите со меѓународно учество, 7-10 Oct 2009, Ohrid, Macedonia.

[img]
Preview
Text
img160.pdf

Download (1901Kb) | Preview

Abstract

Туморите во орбитата може да потекнуваат од неколку различни структури на орбитата како што се: очниот булбус, мускулатурата, оптичкиот нерв и орбиталните кранијални нерви, крвни садови и друго.

Item Type: Conference or Workshop Item (Poster)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Strahil Gazepov
Date Deposited: 12 Nov 2015 14:38
Last Modified: 12 Nov 2015 14:47
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14230

Actions (login required)

View Item View Item