Навики во исхраната и нутритативниот статус на децата

Panova, Gordana and Sumanov, Gorgi and Nikolovska, Lence and Dzidrova, Violeta and Serafimov, Aleksandar and Dimitrovska Ivanova, Marija and Petrova, Marina and Kamceva, Gordana (2015) Навики во исхраната и нутритативниот статус на децата. [Project] (Submitted)

[img] Slideshow
poster-final (2).pptx

Download (259Kb)
[img]
Preview
Text
Г.P-12-проект за нутритивни навики-2014 %284%29 %281%29.pdf

Download (1154Kb) | Preview
Official URL: http://goo.gl/OSmKLa

Abstract

Раното детство е најважно за целокупниот развој на личноста. Во овој период кај детето се јавува сознание дека тоа е самостојна единка која и припаѓа на својата средина, а се изразува преку определени барања, желби, акции, постапки и однeсување.

Item Type: Project
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Gordana Panova
Date Deposited: 12 Feb 2016 09:55
Last Modified: 12 Feb 2016 09:55
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14059

Actions (login required)

View Item View Item