Штипско културно лето 2015 - Концерт „Вокални дијалози“ сопран и пијано, м-р Кристина Палија и д-р Невенка Трајкова

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina (2015) Штипско културно лето 2015 - Концерт „Вокални дијалози“ сопран и пијано, м-р Кристина Палија и д-р Невенка Трајкова. [Performance]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
__ugd.edu.mk_private_UserFiles_nevenka.trajkova_Desktop_11223751_912856645459665_7424554411578152510_n.pdf

Download (182Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
__ugd.edu.mk_private_UserFiles_nevenka.trajkova_Desktop_11666989_10153387648761866_131909443_n.pdf

Download (102Kb) | Preview
[img] Video
nene koncert.avi

Download (64Mb)
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=cxcbPfpBy5Y

Abstract

На концертот „Вокални дијалози“ кој се одржа на Штипско културно лето 2015 , дуото м-р Кристина Палија и д-р Невенка Трајкова се претставија пред штипската публика со програмата,наведена на плакатот. Преполната сала и емоциите доживеани на сцената оставија неверојатен белег и прекрасни спомени од овој настан кој е стана плод од филигранското стебло на досегашните успешни концерти.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 20 Oct 2015 12:01
Last Modified: 20 Oct 2015 12:01
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13717

Actions (login required)

View Item View Item