Етичка рамка за добро управување во јавниот фармацевтски сектор во РМ

Zisovska, Elizabeta (2012) Етичка рамка за добро управување во јавниот фармацевтски сектор во РМ. [Project]

[img]
Preview
Text
naslovna.pdf

Download (7Mb) | Preview

Abstract

Сеопфатан публикација објавена од СЗО како резултат на неколкугодишно ситражување а праксата на управување со фармацевтскиот сектор, притоа обработувајќи ги сите аспекти на доброто управување со лековите.

Item Type: Project
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Elizabeta Zisovska
Date Deposited: 07 Jul 2015 12:46
Last Modified: 07 Jul 2015 12:50
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13538

Actions (login required)

View Item View Item