Практикум по броматологија за студенти по фармација

Kostik, Vesna and Smilkov, Katarina (2015) Практикум по броматологија за студенти по фармација. ISBN 978-608-244-141-2.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/396

Abstract

Основна цел на овој практикум е да ги упати студентите во основните постапки кои се применуваат за земање и подготовка на примероци, анализа и утврдување на составот, квалитетот и исправноста на храната

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Natural sciences > Chemical sciences
Medical and Health Sciences > Health sciences
Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Katarina Smilkov
Date Deposited: 07 Apr 2015 07:59
Last Modified: 08 Apr 2015 11:12
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13031

Actions (login required)

View Item View Item