Главни истражувачки наоди на дискриминацијата во огласите за вработување во Република Македонија

Ananiev, Jovan (2014) Главни истражувачки наоди на дискриминацијата во огласите за вработување во Република Македонија. Годишен зборник 2014, 4. ISSN 1857- 8713

[img]
Preview
Text
Труд ЗБОРНИК-ПРАВЕН.pdf

Download (1889Kb) | Preview

Abstract

Овде се претставени резултати од главните истражувачки наоди кои се однесуваат на дискриминацијата во огласите за вработување во четири дневни огласи и еден веб портал кој е наменет за објавување на огласи. Претставени се резултати за основите на дискриминацијата, обликот и областа.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Political Science
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Jovan Ananiev
Date Deposited: 23 Feb 2015 14:01
Last Modified: 23 Feb 2015 14:01
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12778

Actions (login required)

View Item View Item