Трансформација на армијата на Република Македонија

Racaj, Muhamet and Danevski, Ivica (2012) Трансформација на армијата на Република Македонија. Штит - Магазин на Министерство за одбрана на Република Македонија (34). ISSN 1587-6710

[img]
Preview
Text
Stit br 34a.pdf

Download (1662Kb) | Preview

Abstract

Предизвикот за следење на со времните текови во областна на одбраната не ја заобиколи ниту Армијата на Република Македонија. Современит свет наметна потреба од партиципирање и активно учество во колективниот систем за безбедноста и одбраната.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Military Academy
Depositing User: Muhamet Racaj
Date Deposited: 19 Feb 2015 15:04
Last Modified: 19 Feb 2015 15:04
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12757

Actions (login required)

View Item View Item