Mundësitë dhe nevojat mbrojtëse të Europës

Racaj, Muhamet (2012) Mundësitë dhe nevojat mbrojtëse të Europës. Ushtria.

[img]
Preview
Text
gazeta ushtria 16.nentor 2012 (1a).pdf

Download (737Kb) | Preview

Abstract

Në Mastriht në vitin 1992 me marrëveshjen për Bashkimin Europian qëllimi ka qenë një bashkim ekonomik dhe monetar (si shtyllë e parë e BE), politika e përbashkët e jashtme dhe e sigurisë (shtylla e dytë) dhe bashkëpunimi i ngushtë në jurisprudencë dhe në punët e brendshme (shtylla e tretë)

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Law
Divisions: Military Academy
Depositing User: Muhamet Racaj
Date Deposited: 19 Feb 2015 14:07
Last Modified: 19 Feb 2015 14:07
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12751

Actions (login required)

View Item View Item