Globalizimi dhe terrorizmi

Racaj, Muhamet (2012) Globalizimi dhe terrorizmi. Ushtria (45).

[img]
Preview
Text
gazeta ushtria 9 nentor 2012a.pdf

Download (824Kb) | Preview

Abstract

Qasjet teorike të globalizimit janë të ndryshme, madje edhe krejtësisht të kundërta. Pluralizmi teorik nuk buron aq shumë nga mohimi i fakteve të globalizimit, se sa nga dilema a është “një epokë ndryshe”, ose është një vazhdimësi e procesit të filluar në kohën moderne.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Sociology
Divisions: Military Academy
Depositing User: Muhamet Racaj
Date Deposited: 19 Feb 2015 15:11
Last Modified: 19 Feb 2015 15:11
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12750

Actions (login required)

View Item View Item