Промоција на документарно видео за настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“, автор на видеото: Христо Стојаноски 2014 година - Музичка Академија - Штип

Stojanoski, Hristo (2014) Промоција на документарно видео за настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“, автор на видеото: Христо Стојаноски 2014 година - Музичка Академија - Штип. [Video]

[img]
Preview
Text
PROGRAMA-SLEJANSKA-2014.pdf

Download (3039Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
DSC_7075.JPG

Download (3944Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
DSC_7090.JPG

Download (2841Kb) | Preview
Official URL: http://ugd.edu.mk/index.php/mk/ugd/vesti/umetnost/...

Abstract

Ова видео е изработено и проектирано за проект настан „Сеќавање на Стела Слејанска“ кој се оддржа на 12.12.2014 година во Музичката Академија - Штип по повод денот на нејзиното раѓање. Воедно е издадено и ДВД од ова документарно видео.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Hristo Stojanoski
Date Deposited: 19 Feb 2015 12:56
Last Modified: 19 Feb 2015 12:56
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12731

Actions (login required)

View Item View Item