Концерт на пијано дуото Ана Гацева и Татјана Џорлева во Кочани

Dzorleva, Tatjana and Gaceva, Ana (2014) Концерт на пијано дуото Ана Гацева и Татјана Џорлева во Кочани. [Performance] (Unpublished)

[img]
Preview
Image
ta kocani.jpg

Download (144Kb) | Preview
Official URL: http://b2.mk/news/vo-kochani-koncert-na-dve-svetsk...

Abstract

Ретка можност во Кочани да се слушне концерт на двете пијанистки Ана Гацева и Татјана Џорлева, професорки по пијано на Факултетот за музичка уметност во Скопје. Вистинско уживање во една сјајна и вешта изведба на дела од познатите светски автори Дворжак со „Словенски танци“ и Бизе со „Детски игри“.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Tatjana Dzorleva
Date Deposited: 11 Feb 2015 14:14
Last Modified: 11 Feb 2015 14:14
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12631

Actions (login required)

View Item View Item