Современ ортодонтски пристап за убава насмевка

Popovski, Stipica and Radeska, Ana (2012) Современ ортодонтски пристап за убава насмевка. In: Научно-стручен собир Мадицински факултет, 21 Dec 2012, Stip, Republic of Macedonia.

[img]
Preview
Text
Abstracts FMN UGD 2012.pdf

Download (959Kb) | Preview

Abstract

Колку е важна насмевка? Што ќе биде првото нешто што се бараа кај лице од спротивниот пол; совршено тело, идеална чувство за мода, пирсинг ? Или можеби една убава насмевка? Според истражувањето, насмевка може да значи до седумнаесет различни нешта и тоа кај мажите и кај жените толкување на овие насмевки се поинакви. Исто така квалитетот на насмевката кај лицето зависи од тоа колку често тоа се насмевнува. Значи, колку е важна насмевката? Многу?

Item Type: Conference or Workshop Item (Other)
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Ana Radeska-Panovska
Date Deposited: 10 Feb 2015 15:24
Last Modified: 10 Feb 2015 15:24
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12617

Actions (login required)

View Item View Item