Индустриски дизајн - практикум

Despot, Katerina (2014) Индустриски дизајн - практикум. In: Индустриски дизајн практикум. Универзитет „Гоце Делчев“, Штип, Македонија. ISBN 978-608-244-067-5

[img]
Preview
Text
практикум-Индустриски дизајн.pdf

Download (2527Kb) | Preview
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/ugd/index.php?id=327

Abstract

Индустрискиот дизајн е право на индустриска сопственост кое се однесува на специфичниот изглед на формата на телото, цртежот, контурата, комбинацијата на бои, текстурата или композиција на истите што ги задоволува условите на новост и особеност во однос на оние кои претходно и биле познати на јавноста. Индустрискиот дизајн на производите им дава определен визуелен, естетски, ергономски, практичен или наменски квалитет кој го разликува од останатите производи кои се присутни на пазарот.

Item Type: Book Section
Subjects: Natural sciences > Other natural sciences
Divisions: Faculty of Natural and Technical Sciences
Depositing User: Katerina Despot
Date Deposited: 09 Feb 2015 14:38
Last Modified: 09 Feb 2015 14:38
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12548

Actions (login required)

View Item View Item