„Медена ноќ“ игран филм на режисерот Иво Трајков, Тони Китановски автор на музиката

Kitanovski, Antonijo (2014) „Медена ноќ“ игран филм на режисерот Иво Трајков, Тони Китановски автор на музиката. [Composition]

[img] Text (film scoring)
snimena-muzikata-za-filmot-medena-nokj - Published Version

Download (8Kb)
Official URL: http://vesti.mk/read/news/1991351/641656/snimena-m...

Abstract

Тони Китановски, автор на музиката за играниот филм на режисерот Иво Трајков. Продуцент на филмот е Роберт Јазаџиски и неговата продуцентска куќа „Кавал филм“ од Скопје, во копродукција со „и/о пост и Барандов“ од Прага и „Аталанта“ од Словенија. Филмот е поддржан од Агенцијата за филм на Република Македонија и Чешкиот филмски фонд и учествуваат Македонската радио телевизија и Радио-телевизија Словенија.

Item Type: Composition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Antonijo Kitanovski
Date Deposited: 04 Feb 2015 10:38
Last Modified: 04 Feb 2015 10:38
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12311

Actions (login required)

View Item View Item