Семинар - Илинденски денови VI

Janevski, Vladimir (2014) Семинар - Илинденски денови VI. In: Семинар за традиционална музика и игра, 29 July-01 Aug 2014, Bitola, R.Macedonia.

[img]
Preview
Text
seminar - programa i rabotilnici.pdf

Download (75Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
БИТОЛА 2014.pdf

Download (917Kb) | Preview

Abstract

Едукативниот семинар кој се оддржува во рамките на Фестивалот Илинднски денови во Битола е јубилеен и се оддржа по шести пат. На овој семинар присуствуваа преку седумдесет курсисти од земјава и странство. Учесниците можеа да се запознаат со традиционалните вредности на Македонија и поблиску да ја запознаат културата на традиционалната игра, песна, инструменти и носии.

Item Type: Conference or Workshop Item (Other)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 11 Feb 2015 13:30
Last Modified: 04 Aug 2015 10:33
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/11872

Actions (login required)

View Item View Item