Евиденција на сите туристички потенцијали во регионите на Република Македонија

Dimitrov, Nikola and Taskov, Nako and Metodijeski, Dejan and Mitreva, Elizabeta (2014) Евиденција на сите туристички потенцијали во регионите на Република Македонија. [Project] (Unpublished)

[img]
Preview
Text
соопштение за јавност 18 06, Dogovor za 3-te proekti so APPT.RM.pdf

Download (346Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Проект - Евиденција на сите туристички потенцијали во регионите на РМ.pdf

Download (543Kb) | Preview

Abstract

Главната цел на овој проект е истражување и евидентирање на сите туристички потенцијали во планските региони во Република Македонија, кои имаат и нудат услови за развој на туризмот.

Item Type: Project
Uncontrolled Keywords: Осум плански региони, туристички потенцијали, туристички промотивен материјал, Република Македонија
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Natural sciences > Earth and related environmental sciences
Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Nikola Dimitrov
Date Deposited: 25 Nov 2014 13:46
Last Modified: 31 Mar 2016 12:07
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/11426

Actions (login required)

View Item View Item