Турска книжевност за деца - скрипта

Celik, Mahmut (2014) Турска книжевност за деца - скрипта. ISBN 978-608-244-082-8.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/333

Abstract

Овој учебник е прв од овој вид за кој сметам дека ќе придонесе да се согледа подемот на детската литература на турската заедница во Република Македонија и да ја валоризира општествената, културната и образовната тематска димензија на литературата на оваа заедница. Исто така,да ја покаже и непрекинливата книжевна врска на турската литература со литературата на другите заедници во Република Македонија.

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Mahmut Celik
Date Deposited: 22 Sep 2014 10:48
Last Modified: 09 Apr 2015 11:38
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10979

Actions (login required)

View Item View Item