Самолекувањето може сериозно да го наруши здравјето

Angelovska, Bistra (2013) Самолекувањето може сериозно да го наруши здравјето. Нова Македонија (22877).

[img]
Preview
Text
Самолекувањето може сериозно да го наруши здравјето.pdf

Download (209Kb) | Preview
Official URL: http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?ves...

Abstract

Пациентите треба да знаат дека кога фармацевтот не им продава лек по нивна желба не им е непријател, туку напротив, се грижи за нивното здравје и не треба да бараат друга аптека во која ќе го купат, вели доц. д-р Бистра Ангеловска, која нецела година е претседателка на Фармацевтската комора на Македонија, а е и деканка на Факултетот за медицински науки во Штип. Во разговорот за „Нова Македонија“ таа, меѓу другото, зборува за продажбата на лекови без рецепт и за тоа која е опасноста од самолекувањето

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Bistra Angelovska
Date Deposited: 14 Aug 2014 11:53
Last Modified: 14 Aug 2014 11:53
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10545

Actions (login required)

View Item View Item