Менаџирање на финансиски средства и извори на финансиски средства во Македонија, наменети за претприемачи

Temelkov, Zoran (2007) Менаџирање на финансиски средства и извори на финансиски средства во Македонија, наменети за претприемачи. In: Претприемништво - проблеми, дилеми и перспективи. Економски институт - Скопје, Скопје, pp. 219-229. ISBN 978-9989-2020-8-7

[img]
Preview
Image
Menaxiranje na finansiski sredstva.TIF

Download (993Kb) | Preview
Official URL: http://www.ek-inst.ukim.edu.mk/index.php?option=co...

Abstract

Во земја во развој како што е Македонија, претприемачите имаат улога за развивање на економијата односно стопанството. Голем дел од овие претприемачи не се запознаени со условите за финансирање на нивните бизниси понудени од страна на различни финансиски институции, како и со различните извори на финансиски средства.

Item Type: Book Section
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Zoran Temelkov
Date Deposited: 24 Jun 2014 08:32
Last Modified: 24 Jun 2014 08:32
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10166

Actions (login required)

View Item View Item